Mistrzostwa Świata Poduszkowców 2008

TEAM POLAND na mistrzostwach świata poduszkowców 2008 (World Chovercraft Championship 2008), które tym razem odbyły się w Flottsbro w Szwecji.

Dzięki sponsorom nasze ekipa dysponowała poduszkowcem wykonanym z ultralekkich i niezwykle wytrzymałych laminatów węglowych.
Podczas kilkudniowych rajdów, rywalizowaliśmy z ekipami między innymi z Angli, Francji, USA, Australi, Kanady, Szwecji, Belgii, Włoch...
Do rywalizacji stanęło ponad 150 poduszkowców z 16 Państw. W kategorii F50 po szeregu prób czasowych i startów, udało nam się przy wysiłku całej ekipy zakwalfikować do finału i ostatecznie zajeliśmy 12 miejsce.

Po powrocie bogatsi o nowe doświadczenia ruszyliśmy z zapałem do dalszej pracy zarówno nad poprawą parametrów naszych poduszkowców jak i lepszymi umiejętnościami pilotów.
Przy większym udziale sponsorów mamy szanse zawalczyć o podium w kolejnych rajdach!

Już za rok nowe wielkie wydarzenie - Mistrzostwa Europy - być możę uda nam się zrobić je w Polsce!

Przygotowania

Przygotowania i testy rajdowego poduszkowca przygotowanego przez nas specjalnie dla reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Poduszkowców 2008.

Hovercraft Team Poland
należy do elitarnego grona członków Światowej Federacji Poduszkowców, a nasi piloci jako jedyni w Polsce dysponują światowymi licencjami rajdowymi. Zobacz serwis: www.hovercraftteam.com.

 W tym roku Mistrzostwa Świata Poduszkowców odbędą się w Szwecji w miejscowości Flottsbro, Stockholm w dniach 18-24 sierpnia.

Specjalnie dla naszych zawodników firma EUROHOVER przygotowała rajdowy ultralekki i niezwykle wytrzymały poduszkowiec wykonany w całości w technologi epoksydowej z węgla i kevlaru.